?

Log in

No account? Create an account

Thu, Jan. 13th, 2011, 09:56 am
dndminis: Вітамін А

 З основних вітамінів в туніці асцидії міститься вітамін А і каротиноїди (0,5 мг%), останній обумовлює забарвлення тканин асцидії в яскраво-червоний колір.

Вітамін А (ретинол) - впливає на ріст і розвиток організму, формування скелета і нормальне існування клітин епітелію шкіри і слизових оболонок очей, дихальних, травних і сечовивідних шляхів. Він входить до складу ряду біологічних мембран, за його нестачі порушується їх функція.

Вітамін А впливає на обмін ліпідів, процеси їх перекисного окислення, грає важливу роль у процесах метаболізму глікопротеїдів і глікозамінов - сполук, необхідних для побудови епітеліальних тканин. Він забезпечує функцію очей, беручи участь у процесах сутінкового і кольорового зору, підвищує опірність організму до інфекцій, впливає на стан мембран клітин, тканинне дихання та енергетичний обмін, впливає на обмін амінокислот, вуглеводів, утворення білків у тканинах і гормонів кори надниркових залоз, на функції статевих і щитовидних залоз. Запобігає передчасне старіння шкірних покривів, що з віком, прискорює процес регенерації клітин